Telekamery 2016
Data | 22 lutego 2016 | ||
---|---|---|---|
Miejsce | Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie | ||
Prowadzenie | Grażyna Torbicka | ||
Stacja telewizyjna | TVP2 | ||
Nawigacja | |||
|
Telekamery 2016 – nominacje i laureaci dziewiętnastego plebiscytu Telekamery Tele Tygodnia za rok 2015 dla postaci i wydarzeń telewizyjnych. Nominacje ogłoszono 30 listopada 2015. Nagrody zostały przyznane w 11 kategoriach podczas gali, która odbyła się 22 lutego 2016 roku w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie i była transmitowana na kanale TVP2[1].
Kategorie
Aktorka
- Joanna Kulig
- Barbara Kurdej-Szatan
- Monika Krzywkowska
- Marta Lipińska
- Edyta Olszówka
- Joanna Kulig
- Barbara Kurdej-Szatan
- Monika Krzywkowska
- Marta Lipińska
- Edyta Olszówka
Aktor
- Wojciech Błach
- Cezary Pazura
- Piotr Polk
- Wojciech Zieliński
- Michał Żebrowski
- Wojciech Błach
- Cezary Pazura
- Piotr Polk
- Wojciech Zieliński
- Michał Żebrowski
Serial
- Dziewczyny ze Lwowa
- O mnie się nie martw
- Na Wspólnej
- Pierwsza miłość
- Ranczo
Osobowość telewizyjna
- Piotr Kraśko
- Martyna Wojciechowska
- Agnieszka Szulim
- Maciej Rock
- Michał Olszański
Prezenter informacji
- Tomasz Wolny
- Grzegorz Kajdanowicz
- Maciej Orłoś
- Dorota Gawryluk
Prezenter pogody
- Dorota Gardias
- Aleksandra Kostka
- Paulina Sykut-Jeżyna
- Tomasz Wasilewski
- Jarosław Kret
- Dorota Gardias
- Aleksandra Kostka
- Paulina Sykut-Jeżyna
- Jarosław Kret
Komentator sportowy
- Mateusz Borek
- Jacek Laskowski
- Dariusz Szpakowski
- Wojciech Zawioła
- Andrzej Twarowski
- Mateusz Borek
- Jacek Laskowski
- Dariusz Szpakowski
- Wojciech Zawioła
Juror
- Wojciech Modest Amaro
- Agustin Egurrola
- Edyta Górniak
- Tomasz Tomson Lach i Aleksander Baron Milwiw-Baron
- Małgorzata Walewska
- Wojciech Modest Amaro
- Agustin Egurrola
- Edyta Górniak
- Tomasz Tomson Lach
- Aleksander Baron Milwiw-Baron
- Małgorzata Walewska
Program rozrywkowy
Serial fabularno-paradokumentalny
- Malanowski i Partnerzy
- Na sygnale
- Szkoła
- Sensacje XX wieku
- Policjantki i policjanci
Nadzieja telewizji
- Paulina Chruściel
- Maciej Musiał
- Marta Manowska
- Stefan Pawłowski
- Piotr Głowacki
- Paulina Chruściel
- Maciej Musiał
- Marta Manowska
- Stefan Pawłowski
- Piotr Głowacki
Złote Telekamery
- Agnieszka Chylińska
- Przemysław Babiarz
- Agnieszka Cegielska
- Tadeusz Sznuk
Przypisy
- ↑ TeleKamery 2016: Pełna lista nominowanych. Jak głosować?. jastrzabpost.pl. [dostęp 2016-02-02]. (pol.).