Telekamery 2015
Data | 9 lutego 2015 | ||
---|---|---|---|
Miejsce | DoubleTree by Hilton | ||
Prowadzenie | Grażyna Torbicka | ||
Stacja telewizyjna | TVP2 | ||
Nawigacja | |||
|
Telekamery 2015 – nominacje i laureaci osiemnastego plebiscytu Telekamery Tele Tygodnia za rok 2014 dla postaci i wydarzeń telewizyjnych. Nominacje ogłoszono 10 listopada 2014. Nagrody zostały przyznane w 11 kategoriach podczas gali zorganizowanej 9 lutego 2015 w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie, transmitowanej na kanale TVP2[1].
Kategorie
Prezenter informacji
- Miejsce 1: Jarosław Kuźniar – TVN24 (44% głosów)
- Miejsce 2: Beata Tadla – TVP1 (19% głosów)
- Miejsce 3: Maciej Orłoś – TVP1 (15% głosów)
- Piotr Kraśko – TVP1
- Jarosław Gugała – Polsat
- Jarosław Kuźniar
- Beata Tadla
- Maciej Orłoś
- Piotr Kraśko
- Jarosław Gugała
Prezenter pogody
- Miejsce 1: Agnieszka Cegielska – TVN/TVN24/TVN Meteo (37% głosów)
- Miejsce 2: Jarosław Kret – TVP1/TVP Info (22% głosów)
- Miejsce 3: Paulina Sykut-Jeżyna – Polsat/Polsat News (19% głosów)
- Bartłomiej Jędrzejak – TVN
- Marzena Sienkiewicz – TVP2
- Agnieszka Cegielska
- Jarosław Kret
- Paulina Sykut-Jeżyna
- Bartłomiej Jędrzejak
- Marzena Sienkiewicz
Komentator sportowy
- Miejsce 1: Przemysław Babiarz – TVP1/TVP2/TVP Sport (61% głosów)
- Miejsce 2: Mateusz Borek – Polsat/Polsat Sport (29% głosów)
- Miejsce 3: Jacek Laskowski (6% głosów)
- Miejsce 4: Wojciech Zawioła (4% głosów)
- Przemysław Babiarz
- Mateusz Borek
- Jacek Laskowski
- Wojciech Zawioła
Juror
- Miejsce 1: Agnieszka Chylińska – Mam talent! – TVN (45% głosów)
- Miejsce 2: Tomasz „Tomson” Lach i Aleksander Milwiw-Baron – The Voice of Poland – TVP2 (21% głosów)
- Miejsce 3: Kora – Must Be the Music. Tylko muzyka – Polsat (13% głosów)
- Edyta Górniak – The Voice of Poland – TVP2
- Joanna Krupa – Top Model – TVN
- Agnieszka Chylińska
- Tomasz „Tomson” Lach
- Aleksander Milwiw-Baron
- Kora
- Edyta Górniak
- Joanna Krupa
Osobowość telewizyjna
- Miejsce 1: Tadeusz Sznuk – Jeden z dziesięciu – TVP2 (40% głosów)
- Miejsce 2: Michał Olszański – Pytanie na śniadanie/Magazyn Ekspresu Reporterów – TVP2 (23% głosów)
- Miejsce 3: Szymon Hołownia i Marcin Prokop – Mam talent! – TVN (17% głosów)
- Karol Strasburger – Familiada – TVP2
- Ewa Wachowicz – Ewa gotuje/Top Chef – Polsat
- Tadeusz Sznuk
- Michał Olszański
- Szymon Hołownia
- Marcin Prokop
- Karol Strasburger
- Ewa Wachowicz
Program rozrywkowy
- Miejsce 1: Rolnik szuka żony – TVP1 (40% głosów)
- Miejsce 2: The Voice of Poland – TVP2 (28% głosów)
- Miejsce 3: Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami – Polsat (20% głosów)
- Miejsce 4: MasterChef – TVN (12% głosów)
Serial
- Miejsce 1: Ranczo – TVP1 (33% głosów)
- Miejsce 2: O mnie się nie martw – TVP2 (25% głosów)
- Miejsce 3: Prawo Agaty – TVN (22% głosów)
- Świat według Kiepskich – Polsat
- Przyjaciółki – Polsat
- Świat według Kiepskich
Serial paradokumentalny
- Miejsce 1: Na sygnale – TVP2 (45% głosów)
- Miejsce 2: Malanowski i Partnerzy – Polsat (26% głosów)
- Miejsce 3: Szpital – TVN (21% głosów)
- Miejsce 4: Dlaczego ja? – Polsat (8% głosów)
Aktor
- Miejsce 1: Michał Żebrowski – Na dobre i na złe – TVP2 (33% głosów)
- Miejsce 2: Piotr Polk – Lekarze/Ojciec Mateusz – TVN/TVP1 (25% głosów)
- Miejsce 3: Antoni Pawlicki – Czas honoru/Komisarz Alex – TVP2/TVP1 (20% głosów)
- Leszek Lichota – Prawo Agaty/Wataha – TVN/HBO
- Przemysław Sadowski – Na krawędzi – Polsat
- Michał Żebrowski
- Piotr Polk
- Antoni Pawlicki
- Leszek Lichota
- Przemysław Sadowski
Aktorka
- Miejsce 1: Barbara Kurdej-Szatan – M jak miłość – TVP2 (28% głosów)
- Miejsce 2: Agnieszka Dygant – Prawo Agaty – TVN (20% głosów)
- Miejsce 3: Joanna Kulig – O mnie się nie martw – TVP2 (15% głosów)
- Joanna Moro – Blondynka – TVP1
- Danuta Stenka – Lekarze – TVN
- Małgorzata Socha – Przyjaciółki/Na Wspólnej – Polsat/TVN
- Katarzyna Żak – Ranczo – TVP1
- Barbara Kurdej-Szatan
- Agnieszka Dygant
- Joanna Kulig
- Joanna Moro
- Danuta Stenka
- Małgorzata Socha
- Katarzyna Żak
Muzyka
- Miejsce 1: Sylwia Grzeszczak (28% głosów)
- Miejsce 2: Ewa Farna (22% głosów)
- Miejsce 3: Perfect (21% głosów)
- Margaret
- LemON
- Sylwia Grzeszczak
- Ewa Farna
- Zespół Perfect
- Margaret
- Igor Herbut, wokalista zespołu LemON
Złote Telekamery
Specjalne Telekamery
Przypisy
- ↑ Telekamery 2015: Oto laureaci, czyli najlepsi w telewizji!. film.interia.pl. [dostęp 2014-11-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-02-12)]. (pol.).