Puchar Davisa 2017
Puchar Davisa 2017 – 106. edycja turnieju rozgrywanego między reprezentacjami narodowymi w męskim tenisie ziemnym w ramach Pucharu Davisa.
Grupa światowa
- Osobny artykuł: Puchar Davisa 2017 (grupa światowa).
Uczestniczące reprezentacje | |||
---|---|---|---|
Argentyna | Australia | Belgia | Chorwacja |
Czechy | Francja | Hiszpania | Japonia |
Kanada | Niemcy | Rosja | Serbia |
Stany Zjednoczone | Szwajcaria | Wielka Brytania | Włochy |
Rozstawieni
Numer | Tenisiści | Osiągnięcie |
01 | Argentyna | 1. runda |
02 | Chorwacja | 1. runda |
03 | Wielka Brytania | ćwierćfinał |
04 | Czechy | 1. runda |
05 | Szwajcaria | 1. runda |
06 | Francja | zwycięstwo |
07 | Belgia | finał |
08 | Serbia | półfinał |
Drabinka
Pierwsza runda 3–5 marca | Ćwierćfinały 7–9 kwietnia | Półfinały 15–17 września | Finał 24–26 listopada | |||||||||||||||
Buenos Aires, Argentyna (ceglana) | ||||||||||||||||||
1 | Argentyna | 2 | ||||||||||||||||
Charleroi, Belgia (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
Włochy | 3 | |||||||||||||||||
Włochy | 2 | |||||||||||||||||
Frankfurt, Niemcy (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
7 | Belgia | 3 | ||||||||||||||||
7 | Belgia | 4 | ||||||||||||||||
Region Stołeczny Brukseli, Belgia (ceglana, hala) | ||||||||||||||||||
Niemcy | 1 | |||||||||||||||||
7 | Belgia | 3 | ||||||||||||||||
Kooyong, Australia (twarda) | ||||||||||||||||||
Australia | 2 | |||||||||||||||||
4 | Czechy | 1 | ||||||||||||||||
Brisbane, Australia (twarda) | ||||||||||||||||||
Australia | 4 | |||||||||||||||||
Australia | 3 | |||||||||||||||||
Birmingham, Stany Zjednoczone (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
Stany Zjednoczone | 2 | |||||||||||||||||
5 | Szwajcaria | 0 | ||||||||||||||||
Villeneuve-d’Ascq, Francja (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
Stany Zjednoczone | 5 | |||||||||||||||||
7 | Belgia | 2 | ||||||||||||||||
Tokio, Japonia (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
6 | Francja | 3 | ||||||||||||||||
Japonia | 1 | |||||||||||||||||
Rouen, Francja (ceglana, hala) | ||||||||||||||||||
6 | Francja | 4 | ||||||||||||||||
6 | Francja | 4 | ||||||||||||||||
Ottawa, Kanada (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
3 | Wielka Brytania | 1 | ||||||||||||||||
Kanada | 2 | |||||||||||||||||
Villeneuve-d’Ascq, Francja (ceglana) | ||||||||||||||||||
3 | Wielka Brytania | 3 | ||||||||||||||||
6 | Francja | 3 | ||||||||||||||||
Nisz, Serbia (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
8 | Serbia | 1 | ||||||||||||||||
Rosja | 1 | |||||||||||||||||
Belgrad, Serbia (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
8 | Serbia | 4 | ||||||||||||||||
8 | Serbia | 4 | ||||||||||||||||
Osijek, Chorwacja (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
Hiszpania | 1 | |||||||||||||||||
Hiszpania | 3 | |||||||||||||||||
2 | Chorwacja | 2 | ||||||||||||||||
Baraże o grupę światową
Data: 15–17 września 2017.
Osiem przegranych zespołów z pierwszej rundy pojedynków grupy światowej oraz osiem zwycięskich zespołów pierwszych grup strefowych wzięło udział w barażach o grupę światową Pucharu Davisa 2018.
|
|
Strefa amerykańska
Grupa I
|
|
2. runda baraży | 1. runda baraży | 1. runda | 2. runda | |||||||||||||||
1 | Brazylia | |||||||||||||||||
bye | Ambato, Ekwador (ceglana) | |||||||||||||||||
bye | 1 | Brazylia | 5 | |||||||||||||||
Peru | Guayaquil, Ekwador (ceglana) | Ekwador | 0 | |||||||||||||||
Peru | 0 | |||||||||||||||||
Santo Domingo, Dominikana (twarda) | Ekwador | 5 | ||||||||||||||||
Peru | 1 | |||||||||||||||||
Dominikana | 4 | Santo Domingo Este, Dominikana (twarda) | ||||||||||||||||
Dominikana | 0 | |||||||||||||||||
Chile | 5 | Medellín, Kolumbia (ceglana) | ||||||||||||||||
Dominikana | Chile | 1 | ||||||||||||||||
bye | 2 | Kolumbia | 3 | |||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||
2 | Kolumbia | |||||||||||||||||
Grupa II
|
|
Baraże | 1. runda | 2. runda | 3. runda | |||||||||||||||
Asunción, Paragwaj (ceglana) | ||||||||||||||||||
1 | Barbados | 3 | ||||||||||||||||
Zapopan, Meksyk (twarda) | Paragwaj | 2 | Saint Michael, Barbados (twarda) | |||||||||||||||
Paragwaj | 0 | 1 | Barbados | 3 | ||||||||||||||
3 | Meksyk | 5 | Gwatemala, Gwatemala (twarda) | Gwatemala | 2 | |||||||||||||
3 | Meksyk | 1 | ||||||||||||||||
Gwatemala | 3 | Wildey, Barbados (twarda) | ||||||||||||||||
1 | Barbados | 3 | ||||||||||||||||
San Salvador, Salwador (twarda) | 2 | Wenezuela | 2 | |||||||||||||||
Boliwia | 2 | |||||||||||||||||
Santa Cruz, Boliwia (ceglana) | 4 | Salwador | 3 | Doral, Stany Zjednoczone (twarda) | ||||||||||||||
Boliwia | 4 | 4 | Salwador | 2 | ||||||||||||||
Bahamy | 1 | Doral, Stany Zjednoczone (twarda) | 2 | Wenezuela | 3 | |||||||||||||
Bahamy | 0 | |||||||||||||||||
2 | Wenezuela | 5 | ||||||||||||||||
Grupa III
- Miejsce rozgrywek: Carrasco Lawn Tennis Club, Montevideo, Urugwaj[1]
- Data: 12–17 czerwca 2017
- Nawierzchnia: Ceglana
- Format: faza grupowa – 9 reprezentacji w dwóch grupach
- Drużyny
- Antigua i Barbuda
- Bermudy
- Honduras
- Jamajka
- Kostaryka
- Kuba
- Panama
- Portoryko (awans do II grupy)
- Urugwaj (awans do II grupy)
Strefa azjatycko-australijska
Grupa I
|
|
2. runda baraży | 1. runda baraży | 1. runda | 2. runda | |||||||||||||||
1 | Kazachstan | |||||||||||||||||
bye | Astana, Kazachstan (ceglana, hala) | |||||||||||||||||
bye | 1 | Kazachstan | 4 | |||||||||||||||
Chińskie Tajpej | Kaohsiung, Tajwan (twarda) | Chiny | 1 | |||||||||||||||
Chińskie Tajpej | 0 | |||||||||||||||||
Yanggu, Korea Południowa (twarda) | Chiny | 5 | ||||||||||||||||
Chińskie Tajpej | 2 | |||||||||||||||||
Korea Południowa | 3 | Gimcheon, Korea Południowa (twarda, hala) | ||||||||||||||||
Uzbekistan | 3 | |||||||||||||||||
Auckland, Nowa Zelandia (twarda) | Korea Południowa | 1 | Bengaluru, Indie (twarda) | |||||||||||||||
Korea Południowa | 2 | Uzbekistan | 1 | |||||||||||||||
Nowa Zelandia | 3 | Pune, Indie (twarda) | 2 | Indie | 4 | |||||||||||||
Nowa Zelandia | 1 | |||||||||||||||||
2 | Indie | 4 | ||||||||||||||||
Grupa II
|
|
Baraże | 1. runda | 2. runda | 3. runda | |||||||||||||||
Islamabad, Pakistan (twarda) | ||||||||||||||||||
1 | Pakistan | 3 | ||||||||||||||||
Isfahan, Iran (ceglana) | Iran | 2 | Islamabad, Pakistan (trawiasta) | |||||||||||||||
Iran | 5 | 1 | Pakistan | w/o | ||||||||||||||
Wietnam | 0 | Ho Chi Minh, Wietnam (twarda) | Hongkong | |||||||||||||||
4 | Wietnam | 2 | ||||||||||||||||
Hongkong | 3 | Islamabad, Pakistan (trawiasta) | ||||||||||||||||
1 | Pakistan | 3 | ||||||||||||||||
Manila, Filipiny (ceglana, hala) | 2 | Tajlandia | 2 | |||||||||||||||
Indonezja | 1 | |||||||||||||||||
Surakarta, Indonezja (twarda) | 3 | Filipiny | 4 | Nonthaburi, Tajlandia (twarda) | ||||||||||||||
Indonezja | 4 | 3 | Filipiny | 0 | ||||||||||||||
Kuwejt | 1 | Miszref, Kuwejt (twarda) | 2 | Tajlandia | 5 | |||||||||||||
Kuwejt | 1 | |||||||||||||||||
2 | Tajlandia | 3 | ||||||||||||||||
Grupa III
- Miejsce rozgrywek: Sri Lanka Tennis Association, Kolombo, Sri Lanka[2]
- Data: 17–22 lipca 2017
- Nawierzchnia: Ceglana
- Format: faza grupowa – 9 reprezentacji w dwóch grupach
- Drużyny
- Jordania
- Katar
- Liban (awans do grupy II)
- Malezja
- Sri Lanka (awans do grupy II)
- Syria
- Turkmenistan (spadek do Grupy IV)
- Wyspy Pacyfiku
- Zjednoczone Emiraty Arabskie (spadek do Grupy IV)
Grupa IV
- Miejsce rozgrywek: Bahrain Polytechnic, Madinat Isa, Bahrajn[3]
- Data: 3–8 kwietnia 2017
- Nawierzchnia: Ceglana
- Format: faza grupowa – 11 reprezentacji w dwóch grupach
- Drużyny
- Arabia Saudyjska (awans do grupy III)
- Bahrajn
- Bangladesz
- Irak
- Kambodża (awans do grupy III)
- Kirgistan
- Mongolia
- Mjanma
- Oman
- Tadżykistan
- Zjednoczone Emiraty Arabskie
Strefa europejsko-afrykańska
Grupa I
|
|
2. runda baraży | 1. runda baraży | 1. runda | 2. runda | |||||||||||||||
1 | Słowacja | |||||||||||||||||
Bratysława, Słowacja (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||
1 | Słowacja | 1 | Słowacja | 1 | ||||||||||||||
bye | Węgry | 3 | ||||||||||||||||
Węgry | ||||||||||||||||||
Bratysława, Słowacja (ceglana) | ||||||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||
1 | Słowacja | 4 | ||||||||||||||||
Polska | 1 | |||||||||||||||||
3 | Holandia | |||||||||||||||||
Zenica, Bośnia i Hercegowina (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||
bye | 3 | Holandia | 3 | |||||||||||||||
Zenica, Bośnia i Hercegowina (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
Polska | Bośnia i Hercegowina | 1 | ||||||||||||||||
Polska | 0 | |||||||||||||||||
Bośnia i Hercegowina | 5 | |||||||||||||||||
Mińsk, Białoruś (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
Rumunia | 2 | |||||||||||||||||
Wels, Austria (ceglana) | Mińsk, Białoruś (twarda, hala) | |||||||||||||||||
Białoruś | 3 | |||||||||||||||||
Rumunia | 1 | Białoruś | 3 | |||||||||||||||
4 | Austria | 4 | 4 | Austria | 1 | |||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||
Ramat ha-Szaron, Izrael (twarda) | ||||||||||||||||||
4 | Austria | |||||||||||||||||
Rumunia | 0 | |||||||||||||||||
Lizbona, Portugalia (ceglana, hala) | ||||||||||||||||||
Izrael | 5 | |||||||||||||||||
Izrael | 0 | |||||||||||||||||
Ramat ha-Szaron, Izrael (twarda) | Lizbona, Portugalia (ceglana, hala) | |||||||||||||||||
Portugalia | 5 | |||||||||||||||||
Izrael | 0 | Portugalia | 4 | |||||||||||||||
2 | Ukraina | 5 | 2 | Ukraina | 1 | |||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||
2 | Ukraina | |||||||||||||||||
Grupa II
|
|
Baraże | 1. runda | 2. runda | 3. runda | |||||||||||||||
Tunis, Tunezja (twarda) | ||||||||||||||||||
1 | Szwecja | 3 | ||||||||||||||||
Nikozja, Cypr (twarda) | Antalya, Turcja (ceglana) | |||||||||||||||||
Tunezja | 2 | |||||||||||||||||
Tunezja | 4 | 1 | Szwecja | 4 | ||||||||||||||
Nikozja, Cypr (twarda) | ||||||||||||||||||
Cypr | 1 | 7 | Turcja | 1 | ||||||||||||||
7 | Turcja | 4 | ||||||||||||||||
Båstad, Szwecja (ceglana) | ||||||||||||||||||
Cypr | 1 | |||||||||||||||||
1 | Szwecja | 5 | ||||||||||||||||
Szawle, Litwa (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
3 | Litwa | 0 | ||||||||||||||||
3 | Litwa | 3 | ||||||||||||||||
Hanko, Finlandia (twarda, hala) | Tbilisi, Gruzja (twarda) | |||||||||||||||||
Madagaskar | 2 | |||||||||||||||||
Madagaskar | 2 | 3 | Litwa | 3 | ||||||||||||||
Tbilisi, Gruzja (dywanowa, hala) | ||||||||||||||||||
5 | Finlandia | 3 | Gruzja | 2 | ||||||||||||||
5 | Finlandia | 2 | ||||||||||||||||
Gruzja | 3 | |||||||||||||||||
Jełgawa, Łotwa (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
Norwegia | 5 | |||||||||||||||||
Marrakesz, Maroko (ceglana) | Stavanger, Norwegia (twarda, hala) | |||||||||||||||||
6 | Łotwa | 0 | ||||||||||||||||
6 | Łotwa | 2 | Norwegia | 1 | ||||||||||||||
Aarhus, Dania (dywanowa, hala) | ||||||||||||||||||
Maroko | 3 | 4 | Dania | 4 | ||||||||||||||
Maroko | 1 | |||||||||||||||||
Aarhus, Dania (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
4 | Dania | 4 | ||||||||||||||||
4 | Dania | 1 | ||||||||||||||||
Centurion, Południowa Afryka (twarda) | ||||||||||||||||||
8 | Południowa Afryka | 3 | ||||||||||||||||
Estonia | 1 | |||||||||||||||||
Tallinn, Estonia (twarda, hala) | Centurion, Południowa Afryka (twarda) | |||||||||||||||||
8 | Południowa Afryka | 4 | ||||||||||||||||
Estonia | 3 | 8 | Południowa Afryka | 5 | ||||||||||||||
Maribor, Słowenia (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
Monako | 2 | 2 | Słowenia | 0 | ||||||||||||||
Monako | 2 | |||||||||||||||||
2 | Słowenia | 3 | ||||||||||||||||
Grupa III Europa
- Miejsce rozgrywek: Holiday Village Santa Marina, Sozopol, Bułgaria[4]
- Data: 5–8 kwietnia 2017
- Nawierzchnia: Twarda
- Format: faza grupowa – 15 reprezentacji w czterech grupach
- Drużyny
- Albania
- Andora
- Armenia
- Bułgaria
- Czarnogóra
- Grecja
- Irlandia (awans do grupy II)
- Islandia
- Kosowo
- Liechtenstein
- Luksemburg (awans do grupy II)
- Macedonia Północna
- Malta
- Mołdawia
- San Marino
Grupa III Afryka
- Miejsce rozgrywek: Solaimaneyah Club, Kair, Egipt[5]
- Data: 17–22 lipca 2017
- Nawierzchnia: Ceglana
- Format: faza grupowa – 15 reprezentacji w dwóch grupach
- Drużyny
- Algieria
- Angola
- Benin
- Botswana
- Kamerun
- Demokratyczna Republika Konga
- Egipt (awans do grupy II)
- Ghana
- Kenia
- Libia
- Mozambik
- Namibia
- Nigeria
- Rwanda
- Zimbabwe (awans do grupy II)
Zobacz też
- Fed Cup 2017
Przypisy
- ↑ Group III 2017 – Americas. daviscup.com. [dostęp 2017-01-04]. (ang.).
- ↑ Group III 2017 – Asia/Oceania. daviscup.com. [dostęp 2017-01-04]. (ang.).
- ↑ Group IV 2017 – Asia/Oceania. daviscup.com. [dostęp 2017-01-04]. (ang.).
- ↑ Group III 2017 – Europe. daviscup.com. [dostęp 2017-01-04]. (ang.).
- ↑ Group III 2017 – Africa. daviscup.com. [dostęp 2017-01-04]. (ang.).
Bibliografia
- Oficjalna strona Pucharu Davisa. [dostęp 2017-01-04].