Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980 – bieg na 100 m mężczyzn
- Główny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980.
Rywalizacja w biegu na 100 metrów mężczyzn podczas igrzysk olimpijskich w Moskwie odbywała się 24 i 25 lipca 1980.
Przedbiegi 24.07
Bieg 1
Wiatr: −0,04 m/s
Lp. | Państwo | Zawodnik | Czas |
---|---|---|---|
1 | Kuba | Silvio Leonard | 10,33 s |
2 | Nigeria | Peter Okodogbe | 10,39 s |
3 | Trynidad i Tobago | Chris Brathwaite | 10,44 s |
4 | NRD | Klaus-Dieter Kurrat | 10,53 s |
5 | Zambia | Charles Kachenjela | 11,03 s |
6 | Sierra Leone | John Carew | 11,11 s |
7 | Seszele | Marc Larose | 11,27 s |
Bieg 2
Wiatr: +0,04 m/s
Lp. | Państwo | Zawodnik | Czas |
---|---|---|---|
1 | Włochy | Pietro Mennea | 10,56 s |
2 | Grecja | Lambros Kefalas | 10,70 s |
3 | Brazylia | Katsuhiko Nakaya | 10,72 s |
4 | Senegal | Momar N'Dao | 10,73 s |
5 | Mozambik | Eduardo Costa | 11,02 s |
6 | Botswana | Lucien Josiah | 11,15 s |
7 | Laos | Soutsakhone Somninhom | 11,69 s |
Bieg 3
Wiatr: +0,43 m/s
Lp. | Państwo | Zawodnik | Czas |
---|---|---|---|
1 | ZSRR | Aleksandr Aksinin | 10,26 s |
2 | Polska | Leszek Dunecki | 10,42 s |
3 | Brazylia | Nelson dos Santos | 10,51 s |
4 | Nigeria | Hammed Adio | 10,58 s |
5 | Syria | Nabil Nahri | 10,67 s |
6 | Tanzania | Mwalimu Ally | 10,86 s |
7 | Sierra Leone | Rudolph George | 11,37 s |
Bieg 4
Wiatr: −0,23 m/s
Lp. | Państwo | Zawodnik | Czas |
---|---|---|---|
1 | Bułgaria | Petyr Petrow | 10,32 s |
2 | ZSRR | Władimir Murawjow | 10,37 s |
3 | Kuba | Osvaldo Lara | 10,39 s |
4 | Francja | Antoine Richard | 10,51 s |
5 | Benin | Pascal Aho | 11,01 s |
6 | Lesotho | Joseph Letseka | 11,21 s |
7 | Angola | Ilídio Coelho | 11,42 s |
8 | Etiopia | Besha Tuffa | 11,55 s |
Bieg 5
Wiatr: +0,88 m/s
Lp. | Państwo | Zawodnik | Czas |
---|---|---|---|
1 | NRD | Eugen Ray | 10,38 s |
2 | Trynidad i Tobago | Hasely Crawford | 10,42 s |
3 | Wielka Brytania | Drew McMaster | 10,43 s |
4 | Dominikana | Gerardo Suero | 10,53 s |
5 | Liban | Roland Dagher | 11,01 s |
6 | Sierra Leone | Sheku Boima | 11,08 s |
7 | Nepal | Raghuraj Onta | 11,61 s |
Bieg 6
Wiatr: −0,02 m/s
Lp. | Państwo | Zawodnik | Czas |
---|---|---|---|
1 | NRD | Sören Schlegel | 10,44 s |
2 | Francja | Hermann Panzo | 10,53 s |
3 | Kuba | Tomás González | 10,65 s |
4 | Kongo | Antoine Kiakouama | 10,69 s |
5 | Brazylia | Milton de Castro | 10,74 s |
6 | Senegal | Boubacar Diallo | 10,75 s |
7 | Indie | Adille Sumariwalla | 11,04 s |
Bieg 7
Wiatr: −0,12 m/s
Lp. | Państwo | Zawodnik | Czas |
---|---|---|---|
1 | Wielka Brytania | Allan Wells | 10,35 s |
2 | Jamajka | Don Quarrie | 10,37 s |
3 | Polska | Krzysztof Zwoliński | 10,60 s |
4 | Bułgaria | Iwajło Karaniotow | 10,66 s |
5 | Węgry | István Tatár | 10,69 s |
6 | Holandia | Mario Westbroek | 10,91 s |
7 | Islandia | Oddur Sigurðsson | 10,94 s |
Bieg 8
Wiatr: −0,14 m/s
Lp. | Państwo | Zawodnik | Czas |
---|---|---|---|
1 | Gujana | James Gilkes | 10,34 s |
2 | Wielka Brytania | Cameron Sharp | 10,38 s |
3 | Kongo | Théophile Nkounkou | 10,53 s |
4 | Węgry | István Nagy | 10,68 s |
5 | Tanzania | David Lukuba | 10,74 s |
6 | Gwinea | Paul Haba | 11,19 s |
7 | Kuwejt | Abdul Majeed Al-Mosawi | 11,28 s |
Bieg 9
Wiatr: +0,26 m/s
Lp. | Państwo | Zawodnik | Czas |
---|---|---|---|
1 | Kamerun | Grégoire Illorson | 10,34 s |
2 | Polska | Marian Woronin | 10,35 s |
3 | ZSRR | Andriej Szlapnikow | 10,43 s |
4 | Nigeria | Olajidie Oyeledun | 10,59 s |
5 | Trynidad i Tobago | Frank Adams | 10,80 s |
6 | Tanzania | Peter Mwita | 11,07 s |
7 | Mali | Salif Koné | 11,07 s |
8 | Peru | José Luis Elias | 13,66 s |
Ćwierćfinały 24.07
Bieg 1
Wiatr: +1,31 m/s
Lp. | Państwo | Zawodnik | Czas |
---|---|---|---|
1 | Wielka Brytania | Allan Wells | 10,11 s |
2 | Bułgaria | Petyr Petrow | 10,13 s |
3 | Kuba | Osvaldo Lara | 10,21 s |
4 | Włochy | Pietro Mennea | 10,27 s |
5-6 | Trynidad i Tobago | Hasely Crawford | 10,28 s |
5-6 | NRD | Sören Schlegel | 10,28 s |
7 | Brazylia | Nelson dos Santos | 10,45 s |
8 | Grecja | Lambros Kefalas | 10,62 s |
Bieg 2
Wiatr: +0,19 m/s
Lp. | Państwo | Zawodnik | Czas |
---|---|---|---|
1 | Kuba | Silvio Leonard | 10,16 s |
2 | Polska | Marian Woronin | 10,27 s |
3 | NRD | Eugen Ray | 10,30 s |
4 | Trynidad i Tobago | Chris Brathwaite | 10,37 s |
5 | ZSRR | Andriej Szlapnikow | 10,41 s |
6 | Kongo | Théophile Nkounkou | 10,59 s |
7 | Nigeria | Hammed Adio | 10,67 s |
8 | Brazylia | Katsuhiko Nakaya | 10,70 s |
Bieg 3
Wiatr: +0,22 m/s
Lp. | Państwo | Zawodnik | Czas |
---|---|---|---|
1 | ZSRR | Aleksandr Aksinin | 10,29 s |
2 | Jamajka | Don Quarrie | 10,29 s |
3 | Francja | Hermann Panzo | 10,29 s |
4 | Nigeria | Peter Okodogbe | 10,34 s |
5 | Polska | Leszek Dunecki | 10,40 s |
6 | Wielka Brytania | Drew McMaster | 10,42 s |
7 | Kuba | Tomás González | 10,44 s |
8 | Dominikana | Gerardo Suero | 10,57 s |
Bieg 4
Wiatr: +0,26 m/s
Lp. | Państwo | Zawodnik | Czas |
---|---|---|---|
1 | Gujana | James Gilkes | 10,26 s |
2 | Kamerun | Grégoire Illorson | 10,29 s |
3 | ZSRR | Władimir Murawjow | 10,34 s |
4 | Wielka Brytania | Cameron Sharp | 10,38 s |
5 | Francja | Antoine Richard | 10,45 s |
6 | NRD | Klaus-Dieter Kurrat | 10,54 s |
7 | Polska | Krzysztof Zwoliński | 10,54 s |
8 | Nigeria | Olajidie Oyeledun | 10,73 s |
Półfinały 25.07
Bieg 1
Wiatr: +0,44 m/s
Lp. | Państwo | Zawodnik | Czas |
---|---|---|---|
1 | Bułgaria | Petyr Petrow | 10,39 s |
2 | Kuba | Silvio Leonard | 10,40 s |
3 | ZSRR | Aleksandr Aksinin | 10,45 s |
4 | Francja | Hermann Panzo | 10,45 s |
5 | Jamajka | Don Quarrie | 10,55 s |
6 | Włochy | Pietro Mennea | 10,58 s |
7-8 | Wielka Brytania | Cameron Sharp | 10,60 s |
7-8 | Kamerun | Grégoire Illorson | 10,60 s |
Bieg 2
Wiatr: +0,44 m/s
Lp. | Państwo | Zawodnik | Czas |
---|---|---|---|
1 | Wielka Brytania | Allan Wells | 10,27 s |
2 | Kuba | Osvaldo Lara | 10,34 s |
3 | ZSRR | Władimir Murawjow | 10,42 s |
4 | Polska | Marian Woronin | 10,43 s |
5 | Gujana | James Gilkes | 10,44 s |
6 | NRD | Eugen Ray | 10,47 s |
7 | Nigeria | Peter Okodogbe | 10,51 s |
8 | Trynidad i Tobago | Chris Brathwaite | 10,54 s |
Finał 25.07
Wiatr: +1,11 m/s
Lp. | Państwo | Zawodnik | Czas |
---|---|---|---|
1 | Wielka Brytania | Allan Wells | 10,25 s |
2 | Kuba | Silvio Leonard | 10,25 s |
3 | Bułgaria | Petyr Petrow | 10,39 s |
4 | ZSRR | Aleksandr Aksinin | 10,42 s |
5 | Kuba | Osvaldo Lara | 10,43 s |
6 | ZSRR | Władimir Murawjow | 10,44 s |
7 | Polska | Marian Woronin | 10,46 s |
8 | Francja | Hermann Panzo | 10,49 s |
- p
- d
- e