Seiling under Sommer-OL 2000
Seiling under Sommer-OL 2000. Seiling var med på det olympiske programmet for 22. gang under OL-2000 i Sydney. Det ble konkurrert om elleve olympiske titler og Storbritannia ble beste nasjon med tre gullmedaljer foran Australia og Østerrike med to hver.
Medaljer
Seiling under Sommer-OL 2000 – Sydney | |||||
---|---|---|---|---|---|
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
1. | Storbritannia (GBR) | 3 | 2 | 0 | 5 |
2. | Australia (AUS) | 2 | 1 | 1 | 4 |
3. | Østerrike (AUT) | 2 | 0 | 0 | 2 |
4. | USA (USA) | 1 | 2 | 1 | 4 |
5. | Italia (ITA) | 1 | 1 | 0 | 2 |
6. | Danmark (DEN) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Frankrike (FRA) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
8. | Tyskland (GER) | 0 | 2 | 1 | 3 |
9. | Argentina (ARG) | 0 | 1 | 2 | 3 |
10. | Brasil (BRA) | 0 | 1 | 1 | 2 |
11. | Nederland (NED) | 0 | 1 | 0 | 1 |
12. | New Zealand (NZL) | 0 | 0 | 2 | 2 |
13. | Norge (NOR) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Ukraina (UKR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Sverige (SWE) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totalt | 11 | 11 | 11 | 33 |
Menn
Starbåt
Plass | Land | Utøvere | Poeng |
---|---|---|---|
1. | USA | Mark Reynolds Magnus Liljedahl | 34 |
2. | GBR | Ian Walker Mark Covell | 35 |
3. | BRA | Torben Grael Marcelo Ferreire | 39 |
Laser
Plass | Land | Utøvere | Poeng |
---|---|---|---|
1. | GBR | Ben Ainslie | 45 |
2. | BRA | Robert Scheidt | 46 |
3. | AUS | Michael Blackburn | 62 |
Soling
Plass | Land | Utøvere | Poeng |
---|---|---|---|
1. | DEN | Jesper Bank Henrik Blakskjær Thomas Jacobsen | |
2. | GER | Jochen Schümann Gunnar Bahr Ingo Borkowski | |
3. | NOR | Herman Horn Johannessen Paul Davis Espen Stokkeland |
Tornado
Plass | Land | Utøvere | Poeng |
---|---|---|---|
1. | AUT | Roman Hagara Hans-Peter Steinacher | 16 |
2. | AUS | Darren Bundock John Forbes | 25 |
3. | GER | Roland Gäbler Rene Schwall | 38 |
Finnjolle
Plass | Land | Utøvere | Poeng |
---|---|---|---|
1. | GBR | Iain Percy | 35 |
2. | ITA | Luca Devoti | 46 |
3. | SWE | Fredrik Loof | 47 |
470
Plass | Land | Utøvere | Poeng |
---|---|---|---|
1. | AUS | Tom King Mark Turnbull | 38 |
2. | USA | Paul Foerster Bob Merrick | 42 |
3. | ARG | Javier Conte Juan de la Fuente | 57 |
49er
Plass | Land | Utøvere | Poeng |
---|---|---|---|
1. | FIN | Thomas Johanson Jyrki Jarvi | 55 |
2. | GBR | Ian Barker Simon Hiscocks | 60 |
3. | USA | Jonathan McKee Charlie McKee | 64 |
Mistral
Plass | Land | Utøvere | Poeng |
---|---|---|---|
1. | AUT | Christoph Sieber | 38 |
2. | ARG | Carlos Espinola | 43 |
3. | NZL | Aaron McIntosh | 48 |
Kvinner
Europajolle
Plass | Land | Utøvere | Poeng |
---|---|---|---|
1. | GBR | Shirley Robertson | 37 |
2. | NED | Margriet Matthysse | 39 |
3. | ARG | Serena Amato | 51 |
470
Plass | Land | Utøvere | Poeng |
---|---|---|---|
1. | AUS | Jenny Armstrong Belinda Stowell | 33 |
2. | USA | J.J. Isler Pease Glaser | 47 |
3. | UKR | Ruslana Taran Olena Pacholtschik | 48 |
Mistral
Plass | Land | Utøvere | Poeng |
---|---|---|---|
1. | ITA | Alessandra Sensini | 15 |
2. | GER | Amelie Lux | 15 |
3. | NZL | Barbara Kendall | 9 |
- v
- d
- r
Autoritetsdata