Portugal op de Olympische Zomerspelen 1928
Portugal op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Portugal | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | POR | |||||||||||||||||||||
NOC | Comité Olímpico de Portugal (pt) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1928 in Amsterdam | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Portugal op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Portugal op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1952 · 1956-1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Portugal nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1928 in Amsterdam, Nederland. 39 sporters namen deel aan het Spelen, waarbij de meeste deelnemers lid waren van het voetbalteam dat debuteerde op de Spelen. Bij het schermen werd brons gewonnen.
Medailles
3 Brons
- Frederico Paredes, Henrique da Silveira, João Sassetti, Jorge de Paiva, Mário de Noronha en Paulo d'Eça Leal — Schermen, team degen.
Resultaten per onderdeel
Atletiek
Mannen 100m:
- J. Artur Prata Rebelo de Lima — 1e ronde: 4e (12e heat)
Mannen 200m:
- J. Artur Prata Rebelo de Lima — 1e ronde: 4e (13e heat)
Mannen 3000m Steeplechase:
- Henrique Santos — kwalificatieronde: 7e (2e heat)
Mannen 110m horden:
- J. Palhares Costa — 1e ronde: 4e (9e heat)
Paardensport
Mannen individueel springconcours:
- L. Ivens Ferraz — 15e (4 strafpunten)
- Hélder de Souza — 16e (4 strafpunten)
- José Mouzinho — 19e (4 strafpunten)
Mannenteam springconcours:
- José Mouzinho, Hélder de Souza, L. Ivens Ferraz en J. Frois de Almeida — 6e (12 strafpunten)
Schermen
Mannen individueel floret:
- Sebastião de Freitas Branco de Herédia — 1e ronde: 5e (poule 4)
Mannen individueel degen:
- Frederico Paredes — halvefinalist (poule 5)
- Henrique da Silveira — 2e ronde ronde: niet gekwalificeerd (poule 3)
- Paulo d'Eça Leal — 2e ronde: niet gekwalificeerd (poule 2)
Mannenteam degen:
- Frederico Paredes, Henrique da Silveira, João Sassetti, Jorge de Paiva, Mário de Noronha en Paulo d'Eça Leal — 3e
Voetbal
Mannentoernooi:
- A. Fernandes Roquette, C. Alves Jr., J. Gomes Vieira, R. Soares Figueiredo, A. Silva, C. Matos Rodrigues, W. Motta Fonseca, J. M. Soares Louro, V. Marcolino da Silva, A. Martins, J. M. Martins, C. Santos Nunes, O. Maia Vasques de Carvalho, A. J. João, A. Ramos, J. Gonçalves Tavares, R. Ornellas, J. Santos, L. dos Santos en Pepe — kwartfinalist (5e - 8e)
Moderne vijfkamp
Mannentoernooi:
- Sebastião de Freitas Branco de Herédia — 31e (133 punten)
- Schieten — 36e (132 punten)
- Zwemmen — 18e (6.01 min)
- Schermen — 20e
- Crosscountry — 27e (16.40,2 min)
- Horse-riding — 32e
Zeilen
Mannen 6m:
- Frederico Guilherme Burnay, Ernesto Vieira de Mendonça, António Guedes de Herédia en Carlos Bleck — 12e
Gewichtheffen
Mannen vedergewicht (–60 kg):
- A. Pereira — 11e
Worstelen
Mannen Grieks-Romeins vedergewicht (58–60 kg):
- B. Esteves Araújo — 3e ronde
Officials
- Manuel da Costa Latino (chef de mission, atletiek, paardensport, schermen, zeilen)
- P. Duro (atletiek)
- J. Formosinho Simões (paardensport, moderne vijfkamp, zeilen)
- L. Ivens Ferraz (schermen)
- J. Frois de Almeida (schermen)
- R. Ayres de Magalhães (schermen)
- Hélder Martinez (schermen)
- Cardoso (schermen)
- C. de Mello (gewichtheffen)
- J. Pontes (gewichtheffen)
Bronnen, noten en/of referenties
|